امام حسین (ع): حذر کن از مواردی که باید عذرخواهی کنی ، زیرا مؤمن نه کار زشتی انجام می دهد و نه به عذرخواهی می پردازد، اما منافق همه روزه بدی می کند، و به عذرخواهی می پردازد.
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
منو اصلی
درباره طرح مطهر
 

«  بسمه تعالی »

  

طرح مطهر

(هسته های مباحثاتی استاد مطهری)

 این طرح از آبان ماه 1393 توسط نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی آغاز گردید. در این طرح دانشجویان به مطالعه آثار شهید مطهری پرداخته و به صورت گروهی بخش های مطالعه شده را با حضور یک مشاور علمی به مباحثه می پردازند.

نحوه گروه بندی دانشجویان:

روند این طرح بدین صورت است که داوطلبان در قالب گروه های 3-5 نفره گروه بندی می شوند. انتخاب اعضای گروه به اختیار اعضای گروه می باشد. وقتی گروه تشکیل شد یک سرگروه از بین خودشان انتخاب می کنند و با مشورت یکدیگر ، یک نام به دلخواه خود برای گروه انتخاب می کنند.

نحوه برگزاری جلسات مباحثه:

وقتی گروه رسما تشکیل شد ، باید در هفته حداقل یک مباحثه با حضور مشاور علمی که از روحانیون می باشد تشکیل دهند. مشاوران علمی شامل اساتید محترم گروه معارف اسلامی دانشگاه ، روحانیون فاضل دعوت شده از قم و روحانیون نهاد رهبری می باشند. زمان مباحثه ی هفتگی توسط خود گروه به نهاد پیشنهاد می شود و نهاد برای زمان مورد نظر آنها، مشاور علمی را هماهنگ می کند.

نحوه مطالعه:

سرگروه با مراجعه به نهاد و تکمیل کردن لیست مشخصات گروه، اقدام به ثبت گروه کرده و به تعداد اعضای گروه از نهاد کتاب مورد نظر را تحویل می گیرد. همزمان با دریافت کتاب، برنامه زمان بندی مطالعه بخش های کتاب توسط نهاد به سرگروه ارائه می شود.

سرگروه پس از دریافت برنامه زمان بندی مطالعه به تعداد اعضای گروه،برنامه را به اعضای گروه تحویل داده و مطالعه را آغاز می کنند.

هر هفته، بخش های مطالعه شده در بین اعضای گروه و مشاور علمی مباحثه می شود و با این عمل بخش مورد مطالعه تثبیت شده و به خوبی تفهیم می گردد.

پرداخت هزینه:

در این طرح هیچ گونه بار مالی به دانشجو تحمیل نمی گردد. بدین صورت که فرد با تهیه کتاب اول با تخفیف ویژه، می تواند کتاب های بعدی را به صورت رایگان در اختیار داشته باشد. تهیه کتب برای اعضای طرح به عهده دفتر نهاد می باشد.

 

 

لازم به ذکر است که بیش از 40 گروه(گروه خواهر و گروه برادر) از دانشجویان دانشگاه علوم پشکی اراک که تعداد اعضای این گروه ها بین 3-5 نفر می باشد در طرح همام(هسته های مباحثاتی استاد مطهری) عضو می باشند. طرح همام تا پایان تابستان 1394 موفق به اتمام 6 جلد کتاب از آثار شهید مطهری نموده است؛ به طوری که 3 جلد  از کتب به صورت سراسری در بین کل اعضای طرح مباحثه گردید و 3 جلد از آثار در قالب" طرح تابستانه همام" به صورت اختیاری و غیر حضوری در تابستان 94 مورد مطالعه قرار گرفته است.

 

دانلود بروشور طرح مطهر

   دانلود فایل : بروشور معرفی طرح مطهر.pdf           حجم فایل 1139 KB